#13 Julia Kowalczyk

Julia Kowalczyk, zdolna i ambitna [prawie] absolwentka I LO w Sanoku, której marzeniem jest… ?
Sprawdź sam, czytając wywiad! Poznaj twórczość Julii pod tym linkiem:

I. kim jesteś, opowiesz o sobie
Nazywam się Julia Kowalczyk. Mam 19 lat i jestem uczennicą 1LO w Sanoku, a w tym roku będę zdawać maturę. Moją największą pasją jest malowanie i rysowanie, odkąd pamiętam.

II. czy określiłbyś się artystą w środku
Ciężko powiedzieć, ale myślę, że tak.

III. talent czy ciężka praca, jak to z tobą jest
Wiele ludzi mi od dziecka mówiło, że jestem utalentowana. Jednak z wiekiem nauczyłam się, że to nie wystarczy i trzeba ciężko pracować, aby więcej osiągnąć. Za talent uważam chęci, wyobraźnię oraz motywację do działania.

IV. co daje ci tworzenie
Malowanie obrazów, nawet kiedy mi nie wychodzą, potrafi mnie uspokoić, kiedy się czymś stresuję. W dodatku, odkąd biorę tworzenie na poważnie, maluję na zamówienie, więc potrafię też dzięki temu zarabiać.

V. opisz swoją twórczość
Rysuję to co daje mi najwięcej inspiracji. Szczególną przyjemność sprawia mi tworzenie ludzi, najczęściej w strojach z lat 70, 80, 90. Jednak często też maluję to, czym się w danym czasie interesuję, np. muzycy, aktorzy, postaci z książek, czy filmów. Uwielbiam styl semi-realistyczny i stale pracuję, aby to osiągnąć.

VI. co dają ci widzowie
Udostępnianie moich rysunków było dla mnie wyjściem ze swojej strefy komfortu. Kiedy jest pozytywny odzew, bardzo się cieszę i jestem dumna, nie tylko z samej pracy, ale również dlatego, że się przełamałam.

VII. czy ważne jest wsparcie bliskich
Wsparcie bliskich jest dla mnie najważniejsze. Gdyby nie oni, pewnie nie brałabym udział w konkursach, w których udawało mi się osiągnąć naprawdę wiele, ani w wystawach, ponieważ bym się za bardzo bała. Wierzą we mnie bardziej niż ja sama i jestem im niesamowicie wdzięczna.

VIII. twoje artystyczne marzenie
Na tą chwilę marzę, aby dostać się na ASP w Warszawie, na kierunek grafiki, a później może zostać ilustratorką książek, kto wie.

IX. twoja definicja sztuki to
Myślę, że sztuka jest wtedy, kiedy dzieło wywołuje w nas jakieś emocje. Jest czymś, w co włożymy mnóstwo serca i wysiłku, nie musi koniecznie podobać się milionom odbiorców.

X. gdzie widzisz się za pięć lat
Za pięć lat zapewne już będę po studiach i mam nadzieję, że będę się zajmowała czymś w kierunku artystycznym.

XI. czy potrafiłabyś postawić wszystko na pasję
Może nie wszystko, ale wiele. Jest to jedna z najważniejszych rzeczy w moim życiu, która jest ze mną od zawsze i staram się dawać z siebie jak najwięcej.

XII. twoja rada dla młodszych twórców

Nie bać się zacząć, na spokojnie przyjmować konstruktywną krytyką. Najważniejsze, aby mieć z tego radość i samemu być zadowolonym, a nie robić coś pod publikę. Oraz nigdy się nie poddawajcie, nie przejmujcie hejtem. Bawcie się sztuką!

XIII. co byś powiedziała sobie z 2021 roku

Aby się nie bać aż tak. Zawsze dawać z siebie wszystko, jeżeli jest to coś ważnego. Najlepiej walczyć do samego końca, nawet, kiedy stres bierze górę. Zawsze lepiej jest zrobić coś niż nic.