#13 Martyna Woskowicz

#13 Martyna Woskowicz

Na weekend majowy zostawimy Was z wywiadem z Martyną Woskowicz. Chcesz poznać twórczość Martyny to koniecznie odwiedź poniższe linki:www.instagram.com/possibilities_photos/www.martynawoskowicz.myportfolio.com/… a teraz czas na #13szczęśliwą_trzynastkę

I. kim jesteś, opowiesz o sobie
Nazywam się Martyna Woskowicz , mam 20 lat i obecnie studiuje w Warszawie – dziennie fotografie oraz od niedawna zaocznie strategie reklamy i PR.

II. czy określiłbyś się artystą w środku
Bardzo długo uciekałam od tego określenia bo miałam wrażenie, że jest bardzo patetyczne, ale coraz bardziej się do niego przekonuje. Ostatnie miesiące bardzo wpłynęły na moją twórczość, powoli zaczynam kształtować swój styl.

III. talent czy ciężka praca, jak to z tobą jest
Myślę że talent to tylko taki „impuls”, ale bez ciężkiej pracy nie jest się w stanie wiele zdziałać. Fotografia to taka dziedzina w której tak naprawdę codziennie jest się w stanie nauczyć czegoś nowego.

IV. co daje ci tworzenie
Pozwala mi się uzewnętrznić, pokazać swoją estetykę, odstresować, zastanowić nad jakimś tematem – a przy okazji bardzo często poznaje wspaniałe osoby, które podzielają moje zainteresowania.

V. opisz swoją twórczość
Głównie zajmuję się fotografią portretową, modową i uliczną. Fotografuje cyfrowo, ale coraz bardziej rośnie we mnie zainteresowanie fotografią analogową. Lubie architekturę miasta ,mocne kolory i osoby z ostrymi rysami twarzy.

VI. co dają ci widzowie
Zainteresowanie widzów daje mi motywacje do dalszego działania. Dzięki temu widzę, że to co robię ma sens.

VII. czy ważne jest wsparcie bliskich
Tak, zdecydowanie dobrze jest mieć kogoś kto wspiera nas w działaniach i podnosi na duchu, gdy coś nam nie wyjdzie. Ważne tylko żeby te osoby były obiektywne i potrafiły również nas skrytykować w konstruktywny sposób.

VIII. twoje artystyczne marzenie
Na ten moment publikacja w magazynie modowym.

IX. twoja definicja sztuki to
Chyba nie mam jednej definicji sztuki ale na pewno jest to taka sfera, która zaspokaja nasze estetyczne potrzeby, dla jednego będą to obrazy Caravaggia albo wiersze W.Szymborskiej,a dla innej osoby pięknie upieczony chleb.

X. gdzie widzisz się za pięć lat
Nie chce zapeszać! Mam kilka pomysłów i jakiś wstępny plan ale jak widać po obecnej sytuacji na świecie plany lubią się zmieniać i czasem życie pisze nam inne scenariusze.

XI. czy potrafiłabyś postawić wszystko na pasję
Chyba można powiedzieć, że tak właśnie zrobiłam pół roku temu, gdy wyjechałam do Warszawy.🙂

XII. twoja rada dla młodszych twórców
Bądźcie odważni! Dzielcie się swoimi pracami z innymi, mówcie na głos o swoich marzeniach, wysyłajcie swoje prace na konkursy i nie wstydźcie się tego że Wasi znajomi wybiorą zawody, które wydają się „bardziej opłacalne” – bądźcie sobą:)

XIII. co byś powiedziała sobie z 2021 roku
Właściwie ten 2021 to nie jest raczej jakiś odległy czas także myślę, że po prostu „kontynuuj to co zaczęłaś w 2020 i nie zwalniaj tempa”.

Facebook