#13 Karolina Ambicka

#13 Karolina Ambicka

Karolina Ambicka piekielnie zdolna i tajemnicza, tworzy pod pseudonimem Krucza Biel, a dziś możecie poznać ją odrobinę lepiej czytając wywiad.

„Najstarszą i najsilniejszą emocją ludzkości jest strach, a najstarszym i najsilniejszym rodzajem strachu jest strach przed nieznanym. „
– Howard Phillips Lovecraft

I. kim jesteś, opowiesz o sobie
Mam na imię Karolina. Jestem dziewczyną zakochaną w “dziwności” opowiadań Lovecraft’a, naturze, sztuce i muzyce. Rysuję tuszem i cienkopisami, kolekcjonuję minerały, rysuję po ścianach własnego pokoju i umysłu. Lubię skrajności, dyskusje na tematy niewygodne. Kocham koty, kości i suszone kwiaty.

II. czy określiłbyś się artystą w środku
Zdecydowanie nie. Nie uważam się za kogoś wyjątkowego, czy za osobę, która tworzy coś, co porusza tłumy. Jestem sobą i to, co robię jest częścią mojej tożsamości.

III. talent czy ciężka praca, jak to z tobą jest
Myślę, że w moim przypadku praca. Rysuję w każdej wolnej chwili, nie boję się konstruktywnej krytyki i staram się dopracowywać każdą następną pracę. Rysuję od dziecka, od kilku lat pracuję intensywnie nad tym, żeby dojść do perfekcji.

IV. co daje ci tworzenie
Rysując mogę się wyciszyć, uspokoić, odwrócić myśli od codzienności.

V. opisz swoją twórczość
Rysuję głownie zwierzęta. Lubię estetykę śmierci, czarno-białe rysunki, puste oczy, ciemne tła. Kreska po kresce, kropka po kropce. Moim celem jest wzbudzać w odbiorcy niepokój i refleksje. Czy mi się to udaje? Nie wiem.

VI. co dają ci widzowie
Wielkie wsparcie! Uwielbiam ich wszystkich za to, że piszą i mówią miłe rzeczy, że potrafią skrytykować, dostrzec błędy, których ja nie dostrzegam. Pomagają mi się rozwijać, za co im szczerze dziękuję.

VII. czy ważne jest wsparcie bliskich
Niewątpliwie. Bliscy pomagają promować mojego fanpage’a. Pomagają mi przetrwać w chwilach zwątpienia.

VIII. twoje artystyczne marzenie
Chciałabym dojść do perfekcji w swojej kresce, tak, by móc tworzyć coś “większego”. Marzy mi się tatuowanie moich własnych wzorów lub projektowanie okładek albumów muzycznych.

X. gdzie widzisz się za pięć lat
Nie lubię wybiegać tak daleko w przyszłość. Na pewno będę dążyć do spełnienia swoich marzeń.

XI. czy potrafiłabyś postawić wszystko na pasję
Myślę, że tak. Nie chcę przekreślać wszystkiego, do czego zmierzam, całej swojej pracy tylko dlatego, że wymaga to wyjścia ze swojej strefy komfortu.

XII. twoja rada dla młodszych twórców
Przede wszystkim: nie dajcie sobie wmówić, że nie macie talentu. Wszystko zależy od ilości pracy włożonej w wasze prace. Nie możecie dać sobie wmówić, że się nie nadajecie. Róbcie to, co kochacie. Nie możecie też zamykać się na krytykę. Krytyka jest bardzo ważna i pomaga się udoskonalać.

XIII. co byś powiedziała sobie z 2021 roku
Chyba tylko to, żebym się nie poddawała.

Facebook