Zapraszamy na koncert do MDK

Zapraszamy na koncert do MDK

 

Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku zaprasza na recital wiolonczelowy w wykonaniu Anny Marii Niemiec, który odbędzie się w MDK 11 sierpnia (piątek)
o godz. 19.00
w sali koncertowej.

W programie: Lutosławski, Hindemith, Bach i Ligeti. Wstęp wolny.

 

 

Anna Maria Niemiec – Ta młoda i utalentowana wiolonczelistka spędziła swoje najmłodsze lata w Sanoku. W wieku dwóch lat wyjechała z rodzicami do Austrii, gdzie już kilka lat później objawił się jej  talent muzyczny. Po trzech latach nauki w podstawowej szkole muzycznej, w wieku 10 lat, została przyjęta do Konserwatorium Miasta Eisenstadt. Po czterech latach prof. Stefan Kropfitsch z Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu zaproponował jej dalszą edukację w klasie dla uzdolnionej młodzieży.

Jednocześnie kontynuowała naukę w jedynym w Austrii gimnazjum dla młodych studiujących muzykę.W roku 2011 zdała z wyróżnieniem maturę i  jednocześnie dostała się na studia w klasie prof. Lilii Schulz-Bayrowej na Uniwersytecie Muzyki i Sztuki – Prywatnym Uniwersytecie Miasta Wiednia. W roku 2016 uzyskała dyplom z wyróżnieniem tejże uczelni.
Niebagatelny wpływ na rozwój osobowości muzycznej Anny Marii Niemiec  miała intensywna  współpraca z pedagogiem Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, prof. Tomaszem Strahlem.
Od najmłodszych już lat, młoda wiolonczelistka poszerzając swoje horyzonty muzyczne i doskonaląc umiejętności  interpretacyjne regularnie brała udział w międzynarodowych kursach mistrzowskich wielkich wiolonczelistów i znakomitych pedagogów. Wymieniając tylko kilku z nich, nie sposób pominąć takie sławy jak: prof. Philippe Muller z Paryża, prof. Menahem Pressler z Indiany, prof. Tomasz Strahl z Warszawy, prof. Jeroen Reuling z Brukseli, prof. Jontscho Bayrov z Wiednia, prof. Sergei Slovachevsky z St. Petersburga, prof. Conradin Brotbek z Berna i  prof. Ventsislav Nikolov z Sofii.
Pomimo młodego wieku mapa koncertowa Anny Marii Niemiec wygląda imponująco. Jako solistka i kameralistka występowała w Austrii, Francji, Danii, Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Gruzji, we Włoszech, na Ukrainie, Węgrzech, Słowacji  oraz w Turcji.

Także sale, w których grała należą do najznamienitszych w Europie. Konzerthaus, Złota Sala Musikverein i  Zentrum Arnolda Schönberga w Wiedniu, Filharmonie w Kijowie, Tbilisi, Opolu i Jeleniej Górze czy sala im. J. Haydna na Zamku Eisenstadt.

Uzupełnieniem jej solowej kariery jest  intensywna działalność w zespole kameralnym „Trio Immersio”. W roku 2016 zespół wydał swoja pierwszą płytę z utworami klasyków wiedeńskich.

Anna Maria Niemiec  jest laureatką licznych międzynarodowych konkursów wiolonczelowych („Fidelio” w Wiedniu, „Duc de Richelieu” w Odessie, „Prima la Musika” w Salzburgu i Bolzano) oraz stypendystką „Bank Austria Kunstpreises” i  „New Austrian Sound of Music”. Działa też aktywnie w „Yehudi Menuhin Live Music Now Foundation”.

Jej wielką pasją jest muzyka współczesna, co doprowadziło do współpracy z tak znakomitymi kompozytorami jak: Wolfgang Rihm, Bernhard Gander, Gerd Kühr  i Jörg Widmann oraz licznymi prawykonaniami ich utworów.

 

 

Facebook