„FOTEL PREZESA” W BANKU PEKAO, ODZIAŁ I W SANOKU

Created with Sketch.

„FOTEL PREZESA” W BANKU PEKAO, ODZIAŁ I W SANOKU

 

 

Studenci Akademii Przyszłości z MDK Sanok i SP 3 wybrali się z wizytą do Banku Pekao Oddział I w Sanoku. Podczas tego wydarzenia dzieci spotkały się z dyrektorem banku, mogły usłyszeć o tym, jak odniósł sukces, uścisnąć mu rękę, wymienić się z nim wizytówkami oraz usiąść w jego fotelu. Patrząc na świat z tej perspektywy, dziecko ma szansę pomyśleć: „kiedyś mogę tu wrócić”.

Na początku spotkania przywitał nas dyrektor banku Pan Piotr Michalski. Następnie dzieci poznały ginący  zawód mincerza. Mincerz, Pan Andrzej Budzicki opowiedział i pokazał jak powstawały dawniej monety. Każdy uczestnik warsztatów mógł samodzielnie wybić monetę i wziąć ją na pamiątkę.

Ciekawostką była również prywatna kolekcja numizmatyczna ( kolekcja euro, kolekcja monet z 1996 r)  zaprezentowana przez pana Witolda Jawora, pracownika banku. Pan Witold pokazał dzieciom nowy banknot 500 zł, opowiedział jakie zabezpieczenia mają banknoty oraz czy  można je zniszczyć. Mali studenci mogli też sprawdzić czy dane pieniądze są prawdziwe używając specjalnego urządzenia –  testera banknotów.

Na zakończenie spotkania wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. Każdy uczestnik usiadł  w fotelu prezesa, poczuł się wyjątkowy  i uwierzył,  że w przyszłości też może zostać dyrektorem banku.

 

Facebook