„NAZAD” – Aplikuj już dziś !

Created with Sketch.

„NAZAD” – Aplikuj już dziś !

Przenieś się w przeszłość naszego miasta. Weź udział w  projekcie! Nabór uczestników tylko do 06 września 2019!

Czy wiesz, że sto lat temu Twoi sanoccy rówieśnicy również zaczynali rok szkolny? Odrywali się od pomocy rodzicom w gospodarstwie przy pasieniu krów, sprzedaży jajek na targu pod Farą, a niektórzy, wątłego zdrowia, wracali z wyjazdów „do wód”. Czynili, wraz z lokalnymi krawcami, poprawki mundurków szkolnych, oglądali nowe podręczniki w języku polskim. Marzyli o trzewikach sznurowanych z wysoką cholewką. W uszach szumiał im jeszcze nurt Sanu i podekscytowanie po ostatniej kradzieży jabłek z sadu albo pieczeniu ziemniaków  w ognisku na Białej Górze. Z ramion schodziła opalenizna. Wieczorem zasiedli z rodzicami i dziadkami w kręgu światła naftowej lampy, przy piecu, snuli opowieści o dawnych czasach ale i wyobrażali sobie nasze miasto za sto lat. 

Odkryj ich zainteresowania, język, obyczaje dzięki literaturze, pokazom slajdów. Baw się podczas kreacji literackich i tworzenia strojów na podstawie starych fotografii uczniów
i uczennic międzywojennych sanockich gimnazjów, opisu starych zdjęć. Czeka Cię wyprawa w przeszłość, niezależnie czy jesteś wytrawnym historykiem czy podenerwowanym nowicjuszem. Weź udział w projekcie Sto lat nazad – obrazki z międzywojennego Sanoka.

Szczegóły naboru na plakacie!Autor projektu: Jolanta Mazur-Fedak i  sympatyczni partnerzy z instytucji sanockich: II Liceum Ogólnokształcące, Młodzieżowy Dom Kultury,  Miejska Biblioteka Publiczna, Urząd Miast Sanoka, Kino Końkret w Zatwarnicy oraz szanowne instytucje finansujące: Narodowe Centrum Kultury  z koordynatorem wojewódzkim: Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

Facebook