NASZE WIELKIE HISTORIE w MDK

Od września do listopada 2017 roku Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku z młodzieżą z sanockiego I Liceum Ogólnokształcącego, przy wsparciu Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz pana Andrzeja Romaniaka z MHS realizował część ogólnopolskiego projektu „Nasze Wielkie Historie”.  Szukaliśmy historii z okresu odzyskania niepodległości, dziejących się w naszym regionie. Jedna z takich znalezionych opowieści – o Michale Bednarzu, legioniście z Bukowska, ojcu naszej informatorki, Władysławy Żytka – stała się częścią ogólnopolskiej objazdowej wystawy. Poza historią sanocką, na wystawie prezentowane są opowieści z całej Polski. 16 plansz ukazuje różnorodność historii różnych regionów współczesnej Polski – od tzw. Ziem Odzyskanych, przez Śląsk aż po Kresy i Sanok.
Wszystkie opowieści zbierają się we wspólną narrację o szukaniu śladów przeszłości i śladów rozgrywającej się blisko 100 lat temu walki o wolność i obywatelską wspólnotę Polaków. Wystawę można było obejrzeć od 25 do 30 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku  oraz od 2 do 5 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Lenartowicza.