KULTURA BEZ GRANIC?

Created with Sketch.

KULTURA BEZ GRANIC?

TO JEST NASZE MARZENIE !

Wielkim naszym pragnieniem jest świat w, którym dostęp do kultury, będzie łatwy dla każdego bez względu na wszystko.

Dziś, bariery finansowe, odległościowe dla znacznej większości ludzi, nie stanowią już przeszkody by zapisać siebie lub własne dziecko na różnorakie zajęcia prowadzone w placówkach kulturalnych. Mimo polepszających się warunków wciąż znajdą się takie, które jednak są poza zasięgiem ludzi.

Niepełnosprawność często wyklucza z możliwości uczęszczania na takie zajęcia. Obecnie Polski Związek Głuchoniemych zrzesza w ponad 100 000 osób. Dla 100 000 osób często banalne czynności, stają niewykonalne bez tłumacza. Wystarczy pomyśleć jak smutne jest to, że we własnym kraju nie mogą się swobodnie porozumiewać z innymi ludźmi.

Dlatego kierujemy do Was pytanie: Co sądzą Państwo o tym, żeby nasza placówka otworzyła się na pracę z głuchoniemymi? Plastykę? Modelarstwo? Świetlicę?

Gdzie dzieci będą mogły zapomnieć o tym, co dzieli, a skupić się na tym co łączy.

Informujemy, że dyskusja, to dopiero początek podjętych działań, i że w najbliższym czasie nie powstaną takie zajęcia, ze względu samego procesu kształcenia pod kątem kursu języka migowego dla pracowników. Bardzo zależy nam, aby jak najwięcej osób wzięło udział w dyskusji i wypowiedziało się na powyższy temat. Są to dla nas wręcz strategiczne informacje.

Facebook