Galicyjskie Noce Teatru tuż, tuż

Created with Sketch.

Galicyjskie Noce Teatru tuż, tuż

Galicyjskie Noce Teatru tuż, tuż
Końcem sierpnia w Sanoku rozpocznie się III edycja imprezy pn. „Galicyjskie Noce Teatru”. Zaprezentują się w niej zespoły teatralne Chorzowskiego Centrum Kultury: „Reduta Śląska” oraz „Zwierciadło”.
Galicyjskie Noce Teatru zrodziły się ze współpracy: stowarzyszenia Wspólnota Obywatelska na rzecz Rozwoju Ziemi Sanockiej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku oraz Młodzieżowego Domu Kultury. W 2015 roku zainaugurował je Teatr Czytelni Dramatu z Lublina STEP z rewią taneczną „Z musicalem w tle” oraz Teatr Reduta Śląska z Chorzowskiego Centrum Kultury.
Zachwyceni występem teatru Chorzowskiego Centrum Kultury organizatorzy „Galicyjskich Nocy Teatru” przed rokiem znów zaprosili go do udziału w tej imprezie i w tym roku znów ponowili to zaproszenie. Na marginesie warto dodać, że „Reduta Śląska” jest jednym z najstarszych w Polsce teatrów amatorskich, działa od roku 1933.
Premiera tegorocznej edycji nastąpi 27 sierpnia o godz. 16, wystąpi w nim Teatr Reduta Śląska, który zaprezentuje spektakl „Rajzentasza – krótkie sztuki po śląsku, dwie do śmiechu a jedna nie” w reżyserii Mirosława Neinerta.
Tydzień później odbędzie się druga odsłony Galicyjskich Nocy Teatru. 3 grudnia o godz. 16 Dziecięcy Zespół Teatru „Zwierciadło” z Chorzowskiego Centrum Kultury pokaże pełną humoru i zabawnych piosenek bajkę muzyczną pt. „Król BUL” w reżyserii Ewy Skowiery. Dodajmy, że spektakl ten prezentowany był w ramach III Festiwalu Małych Form Artystycznych, zdobywając znakomite recenzje.
W imieniu organizatorów imprezy i patronującej jej pani rektor sanockiej PWSZ Elżbiety Cipory serdecznie zapraszamy do udziału w tym dorocznym teatralnym święcie w Sanoku. Obydwa spektakle odbędą się a auli PWSZ.

 

Facebook