PLAC ŚW. MICHAŁA 6, 38-500 SANOK
+ 48 (13) 46 309 15
mdksanok@wp.pl

„ Dzieci dzieciom w świątecznym nastroju” – relacja

Created with Sketch.

Już po raz trzeci, instruktorki z MDK : Katarzyna Długosz- Dusznik oraz  Kamila Figura- Bat wraz z  Robertem Handermananderem (kompozytor, pedagog PSH, artysta) w ramach współpracy między placówkami zorganizowali koncert „ Dzieci dzieciom w świątecznym nastroju” dla dzieci i młodzieży z zajęć plastycznych i  świetlicowych w MDK.  Ta integracja dziedzin sztuki: muzyki i plastyki sprawiła po raz kolejny, że do naszej placówki zawitały Święta.  

Podobnie jak w zeszłym roku, w kameralnym, świątecznym  nastroju dla swoich rówieśników zagrały dzieci z zaprzyjaźnionej z MDK Szkoły Muzycznej w Sanoku wraz z Robertem Handermanderem. Wystąpili między innymi: Sylwia Szuba – flet, Gaja Suchocka- gitara, Marianna Dusznik- skrzypce, Nikola Knurek- pianino, wokal, Laura Pietryka- pianino (liczna grupa uczniów z PSM pod kierunkiem pana Roberta). Warto dodać, iż większość uczniów jest jednocześnie uczestnikami zajęć  w naszej placówce, spędza ferie i wakacje w MDK, są laureatami przeglądów i  konkursów organizowanych przez MDK.

Po koncercie odbył się kiermasz prac plastycznych, podczas którego była możliwość zakupu między innymi kartek świątecznych zrobionych przez dzieci i młodzież z zajęć  plastycznych i świetlicowych. Łączna kwota, która została zebrana to 395 zł i 23 gr. Pieniądze zostaną przeznaczone dla dzieci i młodzieży z zajęć plastycznych i  świetlicowych. Na zakończenie wieczoru odbyło się  podsumowanie konkursu plastycznego  „ Muzyczne inspiracje” wraz z rozdaniem nagród.  Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie oraz występującym na koncercie za stworzenie bożonarodzeniowego klimatu:-).

https://www.facebook.com/kasiadlugoszd/videos/1548578601898560/

 Poniżej obszerna fotorelacja z tego wydarzenia

 

 

Facebook