#13 Paulina Łagożny

#13 Paulina Łagożny

Potłuczone Filiżanki a.k.a. Paulina Łagożny, uczestniczka Sabatu i jedyna przedstawicielka poezji i prozy w Wiośnie Młodych Artystów zmierzy się z #szczęśliwą_trzynastką

Zapraszamy do śledzenia strony Pauliny i zapoznania się z jej twórczością, a teraz do krótkiego wywiadu z nią:

I. kim jesteś, opowiesz o sobie … Nazywam się Paulina Łagożny i w październiku skończę 18 lat. Chodzę do 1LO w Sanoku na profil humanistyczny. Jestem miłośniczką literatury i muzyki.

II. czy określiłbyś się artystą w środku … Myślę, że charakteryzuje mnie duża wrażliwość, nieco odmienne spojrzenie na świat i miłość do artyzmu pod każdą postacią, ale czy to wystarczy, by określić się artystą?

III. talent czy ciężka praca, jak to z tobą jest … Uważam, że człowiek jest w stanie wypracować i nauczyć się wszystkiego, ale jeżeli nie ma talentu, nie ma też szczerości, która jest tak ważna w pracach. Takie poczucie, że to jest ode mnie dla czytelników, czy też widzów. Że nie jest jedynie kolejną pracą do zbiorku, ale jest pasją i zamiłowaniem.

IV. co daje ci tworzenie Dzięki temu, że tworzę, mogę przede wszystkim dać upust emocjom, ale także przekazać coś czytelnikom. To pomaga mi pokazać, zrozumieć siebie i wszystko, co dzieje się dookoła. Chyba każdy też potrzebuje takiej własnej, prywatnej odskoczni, która pomaga oderwać się od rzeczywistości. Ja ją odnalazłam w pisaniu.

V. opisz swoją twórczość … Raczej nie jestem w stanie jednoznacznie określić, jaka ona jest. To wszystko zależy od mojego nastroju, przebiegu wydarzeń, od tematu, który akurat chcę poruszyć. Jednak z pewnością mogę stwierdzić, że jest po prostu moja. Wyjątkowa, bo szczera i płynąca ze mnie.

VI. co dają ci widzowie … Kiedy ktoś z czytelników mówi mi, że, hej, Twoje teksty mnie poruszyły, dały mi coś zrozumieć, kiedy widzę, że wywołały w kimś emocje- zwyczajnie jestem szczęśliwa, bo udało mi się dotknąć kogoś słowem. Widzowie dają mi wiarę w to, że to, co robię nie jest bezsensowne. Że ma jakiś cel-moim celem jest chyba w takim razie poruszanie. Oczywiście znajdą się także Ci negatywnie nastawieni wobec mojej poezji- krytykę „biorę na klatę” i wyciągam z niej wnioski- to bardzo ważne.

VII. czy ważne jest wsparcie bliskich … Bliscy odgrywają ogromną rolę w moim życiu i są jego najważniejszą częścią. Rodzina, przyjaciele.. Nieraz przypominali mi po co to robię, podnosili, gdy miałam zły dzień, dopingowali, pojawiali się na wernisażach. To bardzo wiele znaczy, kiedy wśród tłumu możesz dostrzec twarze, które są Ci bliskie, w których masz wsparcie. Wtedy jest zdecydowanie raźniej, znika nawet największy stres.

VIII. twoje artystyczne marzenie … Jeżeli chodzi o marzenia związane ze sferą artystyczną, z pewnością chcę w najbliższym czasie wydać swój tomik z poezją, z teksami, które chcę opublikować i pokazać szerszej publiczności.

IX. twoja definicja sztuki … Chyba nie jestem w stanie jednoznacznie określić, czym jest sztuka. Dla każdego może być czymś innym. Wydaje mi się, że dla mnie sztuka jest sferą, gdzie mogę być sobą i tę mnie pokazywać innym.

X. gdzie widzisz się za pięć lat … Myślę, że na studiach w szkole filmowej, z ukierunkowaniem na aktorstwo. Ale plany mają to do siebie, że lubią się zmieniać. Zobaczymy. Póki co priorytetem jest ukończenie szkoły i zdanie matury. Co będzie dalej- czas pokaże.

XI. czy potrafiłabyś postawić wszystko na pasję … Patrząc rozsądnie- chyba nie. Zawsze znajdą się zwolennicy, ale także krytycy mojej pasji. Lepiej nie kusić losu i mieć w zanadrzu coś, co mogłoby być ewentualnie naszym drugim wyborem, drugą drogą, którą pójdziemy, gdy ta pierwsza nie doprowadzi nas w wymarzone miejsce.

XII. twoja rada dla młodszych twórców… Bądźcie sobą przede wszystkim. Dzięki temu będziecie oryginalni i wyjątkowi. Takich młodych twórców potrzebuje świat, w którym coraz częściej pojawiają się sztuczne emocje i życie z plastiku. Dlatego nie zapominajcie kim i skąd jesteście. Nie pooddawajcie się, bo wszystkie przeszkody Was kształtują. A jak to mają w zwyczaju powtarzać Babcie- co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.

XIII. co byś powiedziała sobie z 2021 roku … Hmm.. będąc tutaj, gdzie jesteś, bądź sobą i nie poddawaj się w drodze do celu. To wszystko. Takie proste, a jak ważne #kultura #Sanok #MDKSanok

Facebook