KOŁO WOKALNO-INSTRUMENTALNE

Konrad Oklejewicz instruktor

Zajęcia prowadzi – Konrad Oklejewicz

Grupa wokalno – instrumentalna CASSIOPEIA została założona w 2008 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku .

Od początku głównym założeniem w działalności zespołu są różnorodne prezentacje muzyczne o wielokulturowym wymiarze głównie związane z tradycją słowiańską i naszą rodzimą – polska kulturą,- (muz. ludowa, tradycyjna , pieśń patriotyczna czy choćby kompozycje Chopina, Moniuszki, w autorskich aranżacjach ujęte). Zespół sięga również do klasycznych wzorców w muzyce, będących alternatywą do współczesnej muzyki rozrywkowej (muzyka średniowiecza i renesansu, arie operowe).
Cassiopeia w swoim repertuarze także posiada program muzyczny o bardziej rozrywkowym charakterze, (covery) piosenki popularnych zespołów i znanych formacji.-w własnych opracowaniach muzycznych(aranżacjach)
Zespół współpracuje , muzykami i nauczycielami oraz orkiestrą PSM w Sanoku zespołem Matragona – Orkiestra Jednej Góry, grupą teatralna w sanockim BWA, a także z Orkiestrą Dętą prowadzona przez Grzegorza Maliwieckiego. Wokaliści zespołu uczestniczą
w projektach z innymi chórami, biorą udział w warsztatach wokalnych z znakomitym wykładowcami gdzie uczą się emisji głosu w oparciu o klasyczny styl wokalny.
Najważniejsze sukcesy:
– Druga nagroda na Ogólnopolskim przeglądzie kolęd i pastorałek w Będzinie, gdzie
w kategorii zespołów wokalno- instrumentalnych wzięło udział 113 zespołów
– Pierwsza nagroda w kategorii solistów w konkursie wojewódzkim w Jaśle.
– Pierwsza nagroda na festiwalu muzyki religijnej w Zagórzu
– Pierwsza nagroda na festiwalu piosenki religijnej w Sanoku
– Zespół Cassiopeia w roku 2010/11 nagrał i wydał płytę z kolędami i pastorałkami.
W ciągu ostatnich latach zespół pokazywał się niejednokrotnie na imprezach okolicznościowych organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury, imprezach lokalnych
i wydarzeniach artystycznych organizowanych przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Sanoka.
Programie nauczania: zajęcia wokalne, wokalno-instrumentalne, śpiew solowy, duety, tercety, kwartety, śpiewy chóralne, praca nad intonacją, dykcją, ruchem scenicznym.
Ponadto prace w studio dla bardziej zaawansowanych.

Facebook