PLAC ŚW. MICHAŁA 6, 38-500 SANOK
+ 48 (13) 46 309 15
mdksanok@wp.pl

Wystawa gobelinów w MDK

Created with Sketch.

W bardzo miłej atmosferze odbył się wernisaż wystawy prac gobeliniarskich uczestników warsztatów tkackich Cisna-Uherce Mineralne pod kier. Zofii Zdanowicz. Pani Zofia, artystka, gobeliniarka z Uherzec Mineralnych tkaniny uczyła się od Joanny Hasior, tworzącej kilkanaście ostatnich lat życia na terenie Bieszczad. Uczestnicy warsztatów to pasjonaci rękodzieła, to  12 osób, których część prac można obejrzeć podczas obecnie trwającej wystawy w MDK .

 Tematyka prac jest różna – od kwiatów, pejzaży po geometryczne wzory. Nie zabrakło również motywów bieszczadzkich tj. gór, połonin, drewnianych cerkwi.  To one właśnie są uwiecznione  na pięknych gobelinach pani Zofii Zdanowicz.

   Wystawę warto zobaczyć ze względu na ciekawą  technikę wykonania zaprezentowanych prac, jaką jest tkactwo. To długi czas twórczy. Tkanie gobelinów może się  przerodzić
w niezwykłą radość tworzenia, o czym przekonali się nasi twórcy. Ich wykonanie  jest niezwykle czasochłonne, wymaga cierpliwości i wytrwałości. Ale uczy też pokory i dążenia do osiągnięcia celu.

 Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie i wspaniałą atmosferę. Uczestnicy warsztatów mogą być dumni z efektów swojej pracy. Wystawę można oglądać w Galerii MDK  do 24.02.2016. Poniżej kilka zdjęć z tego fantastycznego wieczoru.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

 

 

 

Facebook