PLAC ŚW. MICHAŁA 6, 38-500 SANOK
+ 48 (13) 46 309 15
mdksanok@wp.pl

„Cassiopeia”

Created with Sketch.

Na dwa dni przed Wigilią 2016 roku, w Tygodniku Sanockim ukazała się płyta CD  z  kolędami i pastorałkami w wykonaniu Sanockich chórów i zespołów. W nagraniu tym wzięła również udział grupa wokalno – instrumentalna „Cassiopeia” prowadzona przez Konrada Oklejewicza, na co dzień działająca przy MDK.

Obecnie skład Cassiopei zmienił się po raz czwarty na przełomie września i października. Tworzą go  niemal w całości  nowe osoby. Ostatni miesiąc zaowocował pierwszymi dwoma nagraniami nowicjuszek. Pastorałka „Jam jest Dutka” jest zaprezentowana w wersji wokalno- instrumentalnej, druga zaś  kolęda „Mędrcy świata Monarchowie” w  wersji czysto  instrumentalnej zagrana na dzwonkach chromatycznych. Trzeci utwór zespołu prezentowany na płycie to  kolęda podhalańska „Oj Maluśki Maluśki”, która pochodzi z  archiwum nagraniowego (CD) „Cassiopei” z  2010 roku (zarejestrowanej w pierwszym składzie).

Wszystkie opracowania są autorskie,  napisane przez Konrada Oklejewicza, jest on również  realizatorem dźwięku całej płyty.

Do nagranej muzyki powstały także dwa Video-clipy zrealizowane przez TV Galicja.

Poniżej prezentujemy jeden z nich.

https://www.youtube.com/watch?v=Iz9-7kX4Xtk&feature=youtu.be

plyta plyta-2

 

Facebook