PLAC ŚW. MICHAŁA 6, 38-500 SANOK
+ 48 (13) 46 309 15
mdksanok@wp.pl

3 tydzień wakacji za nami

Created with Sketch.

W tym tygodniu nasi podopieczni  spędzili czas na zabawach ruchowych, tańcach i wielu zajęciach plastycznych ( budowali niezwykłe domy , uzupełniali swoje wakacyjne pamiętniki oraz malowali talerze- „  Na talerzu malowane”, na które to przenieść mogli swoje wrażenia z pobytu w MDK ).

Poza typowymi  zajęciami świetlicowymi , dzieci wychodziły na plac zabaw, na spacery, brały udział w konkursie karaoke i cotygodniowym turnieju w cymbergaja.Wyszły również do  Skansenu i odwiedziły zaprzyjaźnioną z MDK Pracownię 37,1.

Na sanockim Skansenie dzieci miały lekcję edukacyjną pt.” Ziemia naftą pachnąca”, którą poprowadził Marcin Krowiak. Mimo deszczowej pogody nas rozgrzewały opowieści Pana Marcina, który w bardzo przystępny sposób opowiadał o procesie wydobywania ropy naftowej, szerokim jej zastosowaniu  i wykorzystaniu jej w przemyśle. Nasi podopieczni dowiedzieli się również , że pierwszy raz w historii to na naszych ziemiach wydobywano ropę naftową, a pierwszą osobą, która wykorzystała ropę w przemyśle  na wielką skalę był nasz rodak-  Ignacy Łukasiewicz, aptekarz, który wynalazł lampę naftową.

W Pracowni 37,1 dzieci spotkały się z Danielem Białowąsem, sanockim artystą malarzem, który przybliżył im swoją pracę  i zapoznał ich z samym procesem twórczym. Na spotkanie z Panem Danielem dzieci zabrały swoje wakacyjne pamiętniki, do których, ku uciesze naszych podopiecznych Pan Białowąs wpisał imienne  dedykacje 🙂

Poniżej portret Pana Daniela wykonany przez jednego z uczestników zajęć.  Pozdrawiamy serdecznie:-)

Pan Daniel

 

Facebook