PLAC ŚW. MICHAŁA 6, 38-500 SANOK
+ 48 (13) 46 309 15
mdksanok@wp.pl

Created with Sketch.

W ubiegły czwartek o godzinie 17.00 w Galerii MDK odbył się wernisaż poezji pt. ” Amor Vincit Omnia „. Paulina Łagożny, autorska wierszy chciałaby opowiedzieć szerszemu gronu, co było inspiracją dla całości.

” Inspiracją dla wystawy było pokazanie miłości pod różnymi postaciami. Chciałam pokazać piękno miłości, jej wady, wszystko co się z nią łączy w jakiś sposób. Po wybraniu tytułu wystawy, zagłębiając się w jej tematykę, sama uświadomiłam sobie wiele rzeczy. Przede wszystkim, że każdy zasługuje na miłość i każdy do miłości jest zdolny. Nieważny kolor skóry, język, niepełnosprawność.

Tutaj narodził się także koncept, by zaprosić osoby Głuche. Weszłam w ten świat niedawno, poznając tych ludzi uświadomiłam sobie, że to ludzie tacy jak my. Więc dlaczego nie przychodzą na tego typu wystawy? Czemu są ograniczeni? Dlatego zdecydowałam się podjąć zadania i zrobiłam co w mojej mocy, żeby mogli wziąć udział w wernisażu „

Ogromne podziękowania należą się Pani Natalii Sobolak, która tłumaczyła słowa Pauliny Głuchym uczestnikom wystawy. Warto również zaznaczyć, że autorska nauczyła się migać jeden z swoich wierszy, by pokazać, że bariery są w naszych głowach. I jeśli tylko się chcę, świat może się stać piękniejszym miejscem dla wszystkich.

Facebook