Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym: „Dlaczego lubię Święta Bożego Narodzenia?”

Temat pracy:  „Dlaczego lubię Święta  Bożego Narodzenia?”

1. Cele konkursu:
  • Utrwalanie i przekazywanie ponadczasowych tradycji kulturowych i religijnych;
  • Rozwijanie twórczej wyobraźni dziecka;
  • Stworzenie możliwości wymiany doświadczeń dla nauczycieli i instruktorów.

Konkurs objął patronatem honorowym Podkarpacki Kurator Oświaty

1. Warunki uczestnictwa:

Każdy uczestnik konkursu wykonuje pracę plastyczną.

Proponowane techniki: malarstwo, grafika, kolaż

Format pracy:    A-3

Uczestnicy:

I kategoria – Przedszkola

II kategoria – klasy I-III Szkoła Podstawowa

III kategoria – klasy IV-VI Szkoła Podstawowa

1. Zasady oceniania:

Prace oceni Komisja Konkursowa powołana przez organizatorów. Najlepsze prace zostaną nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami.

Komisja dokona oceny prac wg następujących kryteriów:

• pomysłowość, sposób wykonania, ogólny wyraz artystyczny;
  • samodzielność wykonania pracy
  • dobór technik plastycznych i dekoratorskich, ze specjalnym uwzględnieniem własnych poszukiwań technik zapomnianych, rzadko używanych.

1. Termin składania prac: 20 GRUDZIEŃ 2016 rok
  1. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się podczas uroczystego wernisażu:

10 stycznia  2017 o godz.11.00 w Galerii MDK

1. Wystawę pokonkursową w MDK będzie można oglądać do końca stycznia 2017 r.

1. Postanowienia końcowe:

–   Prace należy opisać na odwrocie: imię, nazwisko, tytuł pracy, wiek, klasa, szkoła, opiekun, telefon do szkoły.

–   Prace niezgodne z regulaminem nie będą brane pod uwagę przez   komisję konkursową.

–  Prace przechodzą na własność organizatora.

1. Prawo własności i prawo wykorzystania prac

1. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora w polach eksploatacji, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994r., Nr 24, poz. 83) w szczególności do publikacji w wydawnictwach wszelkiego typu, wydawanych przez Organizatora oraz w Internecie.
  2. Dane osobowe uczestników będą wykorzystane w celu wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody, opublikowania jego nazwiska przy wykonanych pracach podczas wystawy oraz w wydawnictwach wszelkiego typu, wydawanych przez Organizatora oraz w Internecie.