Sprawozdanie z X Przeglądu Kolęd i Pastorałek

Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku

 

X PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK – zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku, 23 stycznia 2018 roku w Klubie Naftowca „Górnik”.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 59 solistów i 27 zespołów z terenu województwa podkarpackiego oraz z Opatowa i Chorzowa, łącznie blisko 300 uczestników, uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Uczestników Przeglądu oceniało Jury w składzie: Ewa Kiczorowska, Anna Konieczna oraz przewodniczący Jury Konrad Oklejewicz, imprezę poprowadziła Agnieszka Trznadel-Piasta, a Anioły jak co roku zostały wykonane przez Katarzynę Długosz-Dusznik.

 

Jury przyznało następujące nagrody:

Nagroda Główna Grand Prix – Statuetka „ŚPIEWAJĄCY ANIOŁ” – trzy równorzędne nagrody dla najlepszych prezentacji X Przeglądu Kolęd i Pastorałek: 

Zespół „Rzeszowianka” MDK – Rzeszów – „za wielką grupową kulturę dźwięku”

Zespół klasa 1a z Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku – „za radość kolędowania i zaangażowanie w każdym względzie”

Elena Jakubiec –MDK – Rzeszów – „za anielski głos i niebiański klimat w jaki nas wprowadziła wraz ze swoim tatą”

 

Nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA I SOLIŚCI  -PRZEDSZKOLA

1m – Sandra Syrylak –P-4 Sanok

2m – Zuzanna Leśniak – P-3 Sanok

 

KATEGORIA II ZESPOŁY  -PRZEDSZKOLA

WYRÓŻNIENIE:

„Gwiazdeczki” – Sp-Zahutyń – klasa 0.

 

KATEGORIA III – KL.I-III – SP – SOLIŚCI

1m – Natalia Lementowicz – SP-17 Chorzów

2m – Julia Biega – SP-1 Brzozów

WYRÓŻNIENIA:

Agata Kobrzyńska – SP-Uherce Min.

Amelia Borkowska – Rzeszowski Dom Kultury

Jagoda Leś – Rzeszowski Dom Kultury

Lena Nowak – Rzeszowski Dom Kultury

 

KATEGORIA IV – KL.I-III SP-ZESPOŁY

WYRÓŻNIENIE:

„Przyjaciele z Dwójki” –SP-2 Sanok

Zespół SP-8 klasa 1b.

 

KATEGORIA V – KLASY IV-VI SP – SOLIŚCI

I m. – Iga Krzanowska – MDK Rzeszów

II m – Marcel Malinowski – SP Brzozów

III m – Aleksandra Chyłek –Rzeszowski Dom Kultury

Wyróżnienia:

Emilia Mróz – SP-Pielnia

Małgorzata Kuźniar –Rzeszowski Dom Kultury

 

KATEGORIA VII  -GIMNAZJUM I VII KLASA SP – SOLIŚCI

Im. – Zuzanna Lemontowicz – SP-39 Chorzów

I m. – Martyna Wójcik – SP-2 Opatów

II m. – Julia Kałamucka – SP-Brzozów

II m. Michalina Grzybowska –MDK Rzeszów

III m. – Sandra Bulczyńska –SP-2 Sanok

III m –  Natalia Kozak – SP-1 Sanok

Wyróżnienie:

Oliwia Kotlarczyk –Świetlica w Tarnawie DLN.

 

KATEGORIA VIII  -GIMNAZJUM I VII KLASA SP – ZESPOŁY

Im – Zespół wokalny – MDK – Rzeszów

Wyróżnienie:

Jagoda Kopczak i Zofia Filipowicz – SP-9 Sanok

 

KATEGORIA IX – SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE – SOLIŚCI

1 m. – Natalia Cierpich –  MDK – Rzeszów

2.m. – Kornelia Kulczycka – MDK – Rzeszów

 

KATEGORIA X – SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE – ZESPOŁY

Zespół Wokalny –MDK – Rzeszów

Przegląd był transmitowany na żywo  na stronie internetowej MDK,  na isanok oraz na youtube.

 

 

 

 

Facebook