Sprawozdanie z Przeglądu Kolęd i Pastorałek 2016

VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizował 1 lutego 2016 roku Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku. Przegląd odbył się w Sali Klubu Naftowca „Górnik” w Sanoku. W Konkursie wzięło udział blisko 200 kolędników -98 prezentacji, w tym 25 zespołów i 73 solistów.

Zainteresowanie przeglądem z roku na rok rośnie! Młodzi artyści reprezentowali przedszkola i szkoły wszystkich szczebli nauczania. W tym roku Konkurs swoim zasięgiem obejmował województwo podkarpackie. Uczniowie przybyli do nas z następujących miejscowości : Ustrzyki Dln., Lesko, Tarnawa Dolna, Sanok , Mrzygłód, Trepcza, Humniska, Brzozów, Długie, Nowosielce, Dobra, Poraż, Zagórz,Czaszyn, Milcza, Przeworsk, Jarosław, Kramarzówka, Stara Wieś, Łubnie.
Konkurs patronatem honorowym objął Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie,
a uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor MDK, Jakub Osika oraz przedstawicielka starostwa, Pani Zofia Kijowska (Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Kultury).

Zmagania konkursowe oceniało Jury w składzie: Konrad Oklejewicz – przewodniczący jury, Grzegorz Maliwiecki, Kamila Mackiewicz –Rossmanith oraz Kamila Figura –Bat.
Komisja konkursowa podczas oceny brała pod uwagę nie tylko dobór repertuaru, ze specjalnym uwzględnieniem własnych poszukiwań repertuarowych czy interpretację utworów, muzykalność i warunki głosowe, ale i wartość artystyczną opracowania muzycznego.
Biorąc pod uwagę wyżej wymienione kryteria, komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

Nagroda główna statuetka „Śpiewający Anioł” -3 równorzędne nagrody ,dla najlepszych prezentacji przeglądu:

Anioł – Zespół z Samorządowego Przedszkole nr-2 w Sanoku
Anioł – Anna Socha –II LO Jarosław
Anioł – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach.

I grupa –Zespoły Przedszkola
Wyróżnienia: Zespół z Przedszkola Nr.4 w Sanoku
Zespół z Przedszkola Nr 3 w Sanoku
Zespół z Przedszkola Nr 2 w Sanoku filia ul. Jana Pawła

II grupa Soliści Przedszkola
1m. Karolina Mołczan –Przedszkole nr 1 Sanok
2m. Emilia Cisowsaka- Przedszkole Milcza
3m. Aleksandra Murawska – Przedszkole nr 1 Sanok
Wyróżnienie. Nikola Knurek – Przedszkole nr 1 Sanok

III grupa Zespoły kl.I-III SP.
1m. –Wiolinki -SP-Długie
2 m.Klasa II b –SP-2 Sanok

IV grupa Soliści kl.I-III SP
1m .Julia Cybuch –SP-2 Sanok
1m. Milena Ciepły – SP-Długie
2m. Piotr Rymarowicz –SP-Besko
3m. Miłosz Krzywda – SP-Zagórz
Wyróżnienie: Lidia Pawlecka -SP-1 Sanok

V grupa –Zespoły kl.IV-VI SP
1m –Zespół z SP w Kramarzówce
Wyróżnienie: „Arabeska” Tarnawa Dolna

VI grupa soliści kl.IV-VI SP
1m. – Sandra Bulczyńska –SP-2 Sanok
1m.- Dominika Stec –SP-1 Sanok
2m. –Oliwia Kotlarczyk –Świetlica Wiejska w Tarnawie Dolnej
3m. –Nina Majczak –SP-Przeworsk
Wyróżnienia: Amelia Chrząszcz SP-Trepcza
Oliwia Mielcarek ZS –Stara Wieś
Aleksandra Biernat -SP –Kramarzówka
Natalia Kozak – SP-1 Sanok

VII grupa Zespoły Gimnazjum – nagród nie przyznano.

VIII grupa Soliści Gimnazjum
1m-Julia Krzywda –G-Zagórz
2m. –Gabriela Każmierczyk – Świetlica Wiejska w Tarnawie Dolnej
2m. –Katarzyna Kicak –G –Tarnawa Dln.
3m. –Julita Matuszewska –G –Ustrzyki Dln.
Wyróżnienia: Julia Pilch –G – Ustrzyki Dln.
Gabriela Grzadziel –G-4 Sanok

IX grupa Zespoły Szkoły Średnie
2m. –Werchowyńcy – ZSL –Ustrzyki Dln.
Wyróżnienie: Paweł Cisowski Band –ZSE Brzozów.

X grupa soliści Szkoły Średnie
2m. –Kamila Wróbel- Świetlica Wiejska w Tarnawie Dolnej

Biorący udział w Przeglądzie reprezentowali bardzo wysoki poziom, a duża różnorodność utworów sprawiła, że publiczność kibicowała wszystkim uczestnikom aż do późnych godzin popołudniowych. Klimat poniedziałkowego Przeglądu pozwolił wszystkim powrócić na chwilę wspomnieniami do atmosfery Świąt Bożego Narodzenia. Nagrody główne, statuetki „Śpiewającego Anioła”, wykonane jak co roku przez plastyczkę z MDK, Katarzynę Długosz-Dusznik podkreśliły nastrój tego szczególnego dnia.
Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsora- sklepu „Merlin” z Sanoka oraz Klubu Naftowca „Górnik” w Sanoku za użyczenie sali.