Sprawozdanie z obrad jury XIX Przeglądu Polskiej Piosenki Młodzieżowej „Bieszczadok 2019”

Dnia 15 maja 2019 roku w Klubie Naftowca „Górnik” odbył się Ogólnopolski Przegląd Piosenki Młodzieżowej „Bieszczadok”, który po raz 19 zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku.
Przegląd, objęty patronatem honorowym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, jest wpisany na listę artystycznych konkursów kuratoryjnych.


Do udziału w tegorocznej edycji przeglądu zgłosiło się 30 solistów i 6 zespołów. Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: Wiesława Skorek – dyrektor MDK, Anna Konieczna, Hubert Pazera oraz Konrad Oklejewicz – przewodniczący jury.


Laureaci Przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, które ufundowały władze Powiatu Sanockiego. Statuetki Bieszczadoków zaprojektowała i wykonała Małgorzata Biega Węgrzyn – instruktor plastyk MDK.


Nagrody i wyróżnienia:
Grand Prix Przeglądu –statuetki „Bieszczadoka”

„Złoty Bieszczadok” – „Muzyczny Świat” – Szkoła Muzyki Rozrywkowej Przeworsk.

„Srebrny Bieszczadok” – „Klasa 2a” – Szkoła Podstawowa SP-2 Sanok

„Brązowy Bieszczadok” – Natalia Ruchlewicz – SP-17 Rzeszów


Kategoria I soliści klasy 1-3 SP.
1 m. Martyna Cybuch – SP-2 Sanok
2 m. Sara Niemczyk – SP Poraż
3 m. Agata Kobrzyńska – SP Uherce Mineralne
Kategoria II soliści klasy 4-6 SP.
1 m. Wiktoria Wojas, Dominika Kindrat- Vocal Studio Rzeszów
2 m. Julia Cybuch – SP-2 Sanok
3 m. Marcel Malinowski –SP-1 Brzozów
3 m. Natalia Pilawska – SP-2 Sanok
Kategoria III soliści klasy 7-8 SP. I 3 Gimnazjum
1 m. Julia Skwara – SP-Brzozów
2 m. Julia Barańska – SP-2 Ustrzyki Dln.
2 m. Patrycja Chrobak – SP Brzozów
3 m. Oliwia Fiołek – SP-1 Brzozów
Wyróżnienia:
Daniel Torba – SP Poraż
Paulina Pitera, Dominika Kindrat – Vocal Studio Rzeszów
Kategoria IV soliści szkoły średnie:
1 m. Anita Pitera, Dominika Kindrat – Vocal Studio Rzeszów
2 m. Dawid Tyczka – OHP Sanok
Wyróżnienia:
Dawid Gurgacz – OHP Sanok
Julita Matuszewska – Bieszczadzki Zespół Szkół Zawodowych.
Kategoria V – zespoły
1 m. „Uherczańskie orły” – SP – Uherce Mineralne
2 m. „Dolanowie” – SP – Ropienka
Wyróżnienia:
„Sound for Soul” – Dominika Kindrat – Vocal Studio Rzeszów
„Przyjaciele z dwójki” – SP-2 Sanok.