Relacja z ferii w MDK okiem praktykantek z PWSZ

Fajne Ferie w MDK dla dzieci, które zostały w mieście okazały się strzałem w dziesiątkę.
W czasie tych dwóch tygodni nasi podopieczni mieli okazję odwiedzić wiele ciekawych miejsc.

Pierwszym z nich była jednostka sanockiego GOPR-u. Dzieci wybrały się też z wizytą do Burmistrza Sanoka, Tadeusza Pióro. Nasi podopieczni mogli zaznajomić się z pracą Burmistrza oraz obejrzeć Salę Herbową – tam czekała na nich niespodzianka w postaci poczęstunku i drobnych upominków. Kolejną niezapomnianą atrakcją okazała się wizyta
w Starostwie, gdzie Pan Roman Konieczny opowiedział o swojej pracy. Dodatkowo ku zadowoleniu dzieci Starosta rozdał darmowe wejściówki do sanockiego muzeum. Gdy pogoda dopisywała podopieczni mogli spędzić czas na świeżym powietrzu, szlifując swoje umiejętności łyżwiarskie na sanockim torze lodowym. W drugim tygodniu odbyła się wycieczka do Rzeszowa, gdzie dzieci miały okazje zapoznać się z pracą redaktorów Radia Rzeszów, udały się także do Urzędu Marszałkowskiego. Czas spędzony w Rzeszowie dodatkowo umilił im spektakl teatralny pt. „Pinokio”.

Nie zabrakło także ciekawych chwil w siedzibie MDK, na miejscu odbyły się m.in. warsztaty bębniarskie, które poprowadził Pan Jacek Dusznik, a także warsztaty gobeliniarskie, podczas których dzieci własnoręcznie wykonały dla siebie etui na telefony. W ostatni dzień zajęcia prowadził Pan Grzegorz Maliwiecki instruktor muzyczny MDK, a także kapelmistrz Sanockiej Młodzieżowej Orkiestry „Avanti”. Dzieci brały udział w quizie muzycznym, a także mogły spróbować swoich sił w grze na instrumentach. Jednak to nie wszystko! Uczestniczyły także
w licznych grach i zabawach zespołowych, warsztatach plastycznych, zajęciach językowych, ruchowych oraz tanecznych. Wisienką na torcie były nagrody w konkursie z języka polskiego.