„Osobiście o artyście” – Daniel Białowąs

„Osobiście o artyście” to cykl  artykułów, które mają na celu przybliżenie odwiedzającym Galerię MDK sylwetek artystów, którzy wystawiają w Młodzieżowym Domu Kultury swoje prace. W tym odcinku Pani Kasia przybliża nam  postać nietuzinkową, świetnego artystę malarza, zaprzyjaźnionego z MDK – Daniela Białowąsa.

Daniel Białowąs ( ur. 1975r.). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką. Mieszka i pracuje w Sanoku.  Miał wiele  wystaw indywidualnych i zbiorowych. Od 10 lat choruje na stwardnienie rozsiane, a  malarstwo jest dla Niego  rodzajem arteterapii. Tworzy głównie cykle tematyczne np. „Linczowanie”,  „Femininum” (rok temu odbyła się  wystawa w MDK ) ,  czy „Ingenium”. Obecnie pracuje nad cyklem „Inhornum”. Każdy z tych cykli jest dla niego kolejnym etapem rozwoju artystycznego. Aktualnie w MDK Sanok możemy obejrzeć wystawę pt. ,”Ingenium”. Tematem obrazów, podobnie jak w cyklu „Femininum” jest piękno . W „Ingenium” piękno na obrazach widzimy  zatrzymane, zamrożone,  jak w stop-klatkach. W tym cyklu bohaterkami obrazów są zatrzymane w przeróżnych gestach i pozach postacie baletnic. Każdy taki kadr przyciąga, hipnotyzuje i zapada w pamięć.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy.Te niezwykle piękne prace można podziwiać w MDK do ósmego grudnia.