O fotografie, który umiał widzieć i dostrzegać – wspomnienie O Danielu Michałkiewiczu

Wczoraj, 13 kwietnia odbyło się MDK otwarcie wystawy Daniela Michałkiewicza pt. ‘’W obiektywie Mony”. Wystawa ta, jest wystawą niezwykłą, bo łączy w sobie nie tylko promocję sztuki, ale i wspomnienie o Danielu Michałkiewiczu.

Sama data wernisażu jest nieprzypadkowa, bo przypada w trzecią rocznicę śmierci artysty. Na wernisaż przybyło bardzo wiele osób ze środowiska artystycznego, rodzina, przyjaciele i znajomi fotografa. Dla nich ów wernisaż był wyjątkowo osobisty, każdy z nich przeżywał go na swój, indywidualny sposób . Po otwarciu odbył się koncert Matragony, zespołu, w którym Michałkiewicz grał jeszcze w pierwszym składzie. Koncert ten był przeplatany projekcją zdjęć, które stały się pretekstem do wspomnień o artyście. Jego przyjaciele wypowiadali się o nim nie tylko jako o twórcy czy pasjonacie, ale przede wszystkim jako o bliskiej osobie.

W zdjęciach wybranych na wystawę jest wiele śladów pamięci o Danielu Michałkiewiczu. Są to fotografie z różnych okresów jego życia, są odbiciem jego przyjaźni, zainteresowań, pracy, są namacalnym dowodem na jego niezwykłą wrażliwość, nie tylko jako artysty, ale i człowieka…

Wystawa czynna jest do czwartego kwietnia.

foto: Jacek Lipiński oraz Norbert Nazarkiewicz