MDK organizatorem eliminacji powiatowych w konkursie poezji i prozy „Zawsze wierni”

ZAWSZE WIERNI”

Wojewódzki turniej poezji i prozy dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (II edycja )

1. Organizatorzy:
  • Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców w Sędziszowie Młp. K. Iwierzyce
  • Gminny Ośrodek Kultury w Iwierzycach z/s w Wiercanach
  • Gimnazjum im. JP II w Iwierzycach
  1. Cele konkursu:
  2. Upowszechnianie kultury słowa.
  3. Rozbudzanie zainteresowań historią najnowszą i jej bohaterami.
  4. Budzenie poczucia tożsamości narodowej.
  5. Sprawne posługiwanie się różnymi formami literackimi.

III. Czas i miejsce finału wojewódzkiego konkursu:

8 marca 2017 r. , godz. 9.30 GOK w Wiercanach

1. Zasady uczestnictwa

Uczestników obowiązuje prezentacja jednego utworu (wiersza lub fragmentu prozy) do 5 min. max. Poszukiwania repertuarowe powinny uwzględniać teksty polskich twórców powstające po 1939r. aż do czasów współczesnych i rozwijać rozumienie pojęć: patriotyzm, honor, bohater, ojczyzna, wierność wartościom, zasadom.

1. Udział w konkursie:
  2. Uczestnikami konkursu są uczniowie gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych.
  3. Jury oceniać będzie uczestników w dwóch kategoriach wiekowych:
  4. a) gimnazjum
  5. b) szkoły ponadgimnazjalne
  1. Uczestnicy wezmą udział w 3 etapach:
  2. a) szkolnym – eliminacje przeprowadzone przez szkoły we własnym zakresie. Do etapu Powiatowego szkoła typuje max. 2 przedstawicieli, chyba że Organizator Powiatowy ustali inaczej.
  3. b) powiatowym – uczestnika obowiązuje pamięciowe opanowanie i wyrecytowanie jednego dowolnie wybranego tekstu poetyckiego lub epickiego – polskich twórców mieszczących się tematycznie w motywie Eliminacje przeprowadza Organizator Powiatowy we wskazanym przez siebie miejscu i czasie, nie później jednak niż do 24 lutego 2017r. Na finał  wojewódzki powiat  przyznaje 2 nominacje, czyli powiat na finale wojewódzkim może reprezentować max. dwóch przedstawicieli.
  4. c) wojewódzkim – uczestnika obowiązuje pamięciowe opanowanie i wyrecytowanie jednego dowolnie wybranego tekstu poetyckiego lub epickiego – polskich twórców mieszczących się tematycznie w motywie
  5. Pierwsze trzy miejsca etapu powiatowego można wpisać uczniom na świadectwie ukończenia gimnazjum/ szkoły ponadgimnazjalnej – konkurs zgłoszony do KO Rzeszów.
  6. Organizator główny zapewnia nagrody rzeczowe jedynie dla laureatów finału wojewódzkiego. Organizator powiatowy przyznaje nagrody wg własnych możliwości i ustaleń. Uczestnicy przyjeżdżają na eliminacje powiatowe i finał wojewódzki  na własny koszt.
  7. Kryteria oceny:
  • dobór repertuaru,
  • kultura słowa,
  • interpretacja utworu,
  • ogólny wyraz artystyczny.

Wykonawców oceniać będzie jury powołane przez organizatorów.

1. Sprawy organizacyjne:
  2. a) organizatorem eliminacji powiatowych jest :

Plac  Św. Michała 6 38-500 Sanok Tel.13 46 309 15   e-mail: mdksanok@wp.pl

b)uczestników konkursu należy zgłosić do 17 lutego 2017 roku  – karta zgłoszenia eliminacji powiatowych !

c)eliminacje powiatowe odbędą się 22 lutego 2017 o godz.10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku.

Poniżej znajduje się karta zgłoszeniowa do pobrania:

karta zgłoszeniowa

Plakat ZAWSZE WIERNI 2017