Fajne Ferie w MDK- 2 tydzień

Fajne Ferie w MDK 2016 – II tydzień

Za nami już drugi tydzień FERYJNEGO NIECODZIENNIKA. Dzieci w tym czasie przeżyły mnóstwo niezapomnianych chwil. Codziennie miały zajęcia ruchowe, gimnastykę, ciekawe warsztaty, turnieje i wyjścia.

W poniedziałek nasi podopieczni byli z wizytą w Starostwie, gdzie Pan Starosta, Roman Konieczny opowiedział im o swojej pracy. Ponadto, ku ich uciesze rozdał im darmowe wejściówki do sanockiego Muzeum. Z kolei we wtorek uczestnicy feryjnego Niecodziennika zaczęli dzień od gier stolikowych i planszowych, a następnie wzięli udział w zmaganiach z językiem polskim, które prowadziła pani Asia. Dzieci rozwiązywały krzyżówki, rebusy i wykreślanki oraz wykonywały zadania z gramatyki i ortografii.

Wtorek i środa upłynęły pod znakiem zajęć rękodzielniczych. Warsztaty gobeliniarskie z Panią Zofią Zdanowicz okazały się hitem tego tygodnia (dzieci własnoręcznie wykonały dla siebie małe torebeczki). W czwartek odbyła się wycieczka do Rzeszowa, a w piątek nastąpiło oficjalne zakończenie ferii: koncert uczestników zajęć Pana Grzegorza Maliwieckiego (dodatkową atrakcją był quiz muzyczny, pokaz i nauka gry na instrumentach). Ponadto zostały rozdane nagrody pośród uczestników konkursu z języka polskiego.

Dodatkowo dzieci codziennie bawiły się z nowopoznanymi przyjaciółmi. Grały na X- boxie, tabletach, w bilarda, w piłkarzyki ,cymbergaj, tenis stołowy oraz miały zapewnione mnóstwo innych ciekawych atrakcji :-). Dziękujemy wszystkim uczestnikom FERYJNEGO NIECODZIENNIKA za czas spędzony w MDK i zapraszamy na przyszły rok!!!