Eliminacje Powiatowe Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”

W środę, 22 lutego 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”. Uczestników obowiązywała prezentacja jednego utworu (wiersza lub fragmentu prozy). Poszukiwania repertuarowe musiały uwzględnić teksty polskich twórców powstające od  1939 r. aż do czasów współczesnych i rozwijać rozumienie pojęć: patriotyzm, honor, bohater, ojczyzna, wierność wartościom czy  zasadom.

Do konkursu zgłosiło się 15 recytatorów z sanockich szkół ponadgimnazjalnych.

Jury w składzie : Janina Lewandowska, Mieczysława Gaździk oraz Kamila Mackiewicz-Rossmanith –przewodnicząca jury, nagrodziło pięciu recytatorów.  Zwycięzcy eliminacji powiatowych będą reprezentować powiat sanocki podczas finału wojewódzkiego, który odbędzie się 8 marca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiercanach .

Lista osób nagrodzonych:

1. Karol Stabryła – II LO Sanok
  2. Weronika Pogorzelec II LO Sanok
  3. Karolina Sadowska – I LO Sanok
  4. Pola Lewicka –I LO Sanok
  5. Weronika Dusznik – I LO Sanok

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!