DODATKOWY NABÓR DO KÓŁ W MDK

Ogłaszamy, iż trwa  dodatkowy nabór do następujących kół  w Młodzieżowym Domu Kultury:

AKADEMIA MALUCHA: możliwość zapisu dzieci, które ukończyły 3 lata i są na tyle samodzielne, by zostały same na zajęciach. W programie zajęć: zajęcia tematyczne,  taniec, śpiew, zajęcia, zabawy z językiem angielskim, ćwiczenia językowe,  plastyczne, imprezy okolicznościowe (Dzień Matki, Dzień Babci, zabawy karnawałowe itp.), dużo zabawy z rówieśnikami.

KOŁO HUMANISTYCZNE : (Studenci i młodzież) istotą zajęć jest przygotowanie do Matury z języka polskiego (do matury pisemnej – czytanie ze zrozumieniem, praktyczne porady dotyczące interpretacji tekstu; do matury ustnej – powtórzenie wiadomości objętych
w programie nauczania danego ucznia). Tematyka spotkań dotyczy w całości języka polskiego oraz jego relacji z innymi naukami humanistycznymi. Dodatkowo studenci mogą otrzymać pomoc w tworzeniu bibliografii i w opracowaniu prac licencjackich czy magisterskich od strony językowej.

EDUKACJA LITERACKA: (dzieci od 3 lat i SP) Celem zajęć jest, uwrażliwienie, poprzez zabawę (dzieci młodsze) na tekst czytany, rozwijanie twórczego myślenia oraz doskonalenie mowy poprzez ćwiczenia oddechowe oraz ćwiczenia poprawiające artykulację i emisję głosu. Ponadto są to zajęcia, które wyrównujące braki z zakresu ortografii, gramatyki czy pracy
z tekstem.

WARSZTATY TEATRALNE: (dzieci powyżej 10 r.ż.) W programie zajęć: nauka poprawnej wymowy (oddech przeponowy, emisja głosu i ćwiczenia dykcyjne), praca z ciałem, improwizacje zbiorowe i indywidualne,  scenki na zadany temat ( konsultacje w doborze repertuaru),  interpretacje wybranych tekstów ( klasycznych, współczesnych, piosenek),  czytanie dramatów z podziałem na role,  praca z etiudami (obrazy sceniczne, pantomima, improwizacja), tworzenie własnych spektakli teatralnych

TANIEC TOWARZYSKI: (kurs dla młodzieży) : nauka najbardziej popularnych  tańców towarzyskich;  Piątki, godz.18.00, sala w budynku Spółdzielni mieszkaniowej „Autosan” na ul. Robotniczej.

SENIOR W FORMIE –  ZAJĘCIA Z KOMPUTEREM, APARATEM FOTOGRAFICZNYM ORAZ  GIMNASTYKA DLA SENIORÓW

KOŁO JĘZYKA FRANCUSKIEGO ( dla dzieci z SP-różne poziomy zaawansowania) – Zajęcia te realizują potrzebę komunikacji oraz propagują język francuski, kulturę Francji i krajów frankofońskich. Dzieci przyswajają język  z  pomocą niezbędnych ćwiczeń, ale i francuskojęzycznych  piosenek, filmów czy  quizów.

KOŁO JĘZYKA WŁOSKIEGO  ( dla młodzieży i dorosłych -poziom początkujący) nauka języka poprzez słuchanie dialogów oraz przez odgrywanie scenek w języku obcym.  Uczestnicy zajęć poznają również kulturę Włoch poprzez filmy oraz słuchanie piosenek.

ZAJĘCIA  PLASTYCZNEDzieci i młodzież na warsztatach poznają ciekawe techniki, eksperymentują z różnymi nietypowymi materiałami plastycznymi. Ponadto poszerzają wiedzę z zakresu sztuki oraz rozwijają wyobraźnię i wrażliwość. Czwartki od godz.17..-18.00 „Kolorowe kredki” (dla dzieci od 5 do 9 lat) oraz piątki od 13.00-18.00 –  grupa najstarsza

CZIRLIDERKI ( dzieci z  klas  IV-VI )

Zapisy : podczas trwania danych zajęć oraz bezpośrednio  w sekretariacie MDK lub telefonicznie: pod nr 134630915, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00- 15.00. Wszystkie dodatkowe informacje będą zamieszczane na naszej stronie internetowej.

Serdecznie zapraszamy!