Akademia Przyszłości – spotkanie z Michałem Matuszewskim

W marcowe popołudnie  w Młodzieżowym Domu Kultury, odbyło się spotkanie z finalistą 11-tej edycji Must Be The Music,  Michałem Matuszewskim. Piosenkarz spotkał się z podopiecznymi Akademii Przyszłości, działającej przy MDK-u oraz Szkole Podstawowej nr 3.

Spotkanie miało na celu pokazać dzieciom, jak ważna jest praca nad samym sobą, a także ile wysiłku należy włożyć, aby osiągnąć sukces. Podczas eventu dzieci wraz ze swoimi Wolontariuszami mogły uczestniczyć w warsztatach muzycznych, ale również w różnych zabawach ruchowych. Podczas oglądania pierwszego występu artysty, każdy słuchał z zainteresowaniem i podziwem głosu młodego wokalisty. Jak się jednak okazało Michał nie był jedynym artystą na Sali. Dzieci również chętnie pokazały swoje talenty. Czas ten był niesamowitą przygodą nie tylko dla dzieci, ale również dla Michała Matuszewskiego, studenta pedagogiki na Uniwersytecie Jagiellońskim, który mógł sprawdzić się w roli nie tyle co artysty, jak i również pedagoga.

– Takich spotkań dzieci potrzebują. Są odskocznią nie tylko od cotygodniowej pracy ze swoim tutorem, ale również lekcją ile czasu należy poświęcać, aby osiągnąć sukces – mówi jedna z wolontariuszek – Jest to również czas na integrację na linii dziecko – wolontariusz, jak i wszystkich dzieci – dodaje.

Dodać watro, że nie było to pierwsze spotkanie dzieci ze znaną osobą. Wcześniej sanocką akademię odwiedzili m.in. Żaneta Łabudzka (uczestniczka piątej edycji The Voice of Poland), sanoccy sportowcy oraz  lokalni muzycy.