Sprawozdanie z przebiegu XXI Przeglądu Kolęd i Pastorałek MDK – Sanok, 30 – 31 stycznia 2019 roku.

Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku już po raz 11. W związku z coraz większym zainteresowaniem uczestników, organizatorzy podjęli decyzję o rozłożeniu przesłuchań konkursowych na dwa dni.

Dnia 30 stycznia przesłuchano kolędników (17 solistów oraz 4 zespoły) z przedszkoli oraz klas 1-3 szkoły podstawowe, w tych kategoriach zgłosiło się 69 uczestników .

Dnia 31 stycznia przesłuchano kolędników ( 42 solistów oraz 8 zespołów) z klas 4-8 szkoły podstawowe, 3 gimnazjalnej oraz uczniów szkół średnich, w tych kategoriach zgłosiło się 85 uczestników.

Łącznie w konkursie wzięło udział 154 wykonawców. Przez dwa dni sala Klubu Naftowca „Górnik” była wypełniona po brzegi, młodym artystom towarzyszyli nauczyciele, rodzina i przyjaciele.
Konkurs Patronatem Honorowym objął Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie. Nagrody Laureatom ufundował Powiat Sanocki, a poczęstunek Gmina Miasta Sanoka.
Nagrodę główną – Statuetki „Śpiewający Anioł” zaprojektowała plastyczka z Młodzieżowego Domu Kultury Małgorzata Biega- Węgrzyn.

Zmagania uczestników oceniało jury:
Wiesława Skorek – dyrektor MDK Sanok – 2 dni
Ewa Wojtyńska – Kiczorowska – wicedyrektor PSM w Sanoku – 31.01.19
Anna Konieczna – instruktor MDK – sekretarz Jury – 2 dni
Adrianna Penar – wokalistka, nauczyciel przedszkola – 30.01.19
Konrad Oklejewicz – instruktor muzyczny MDK – 2 dni.

Przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

Kategoria I – zespoły przedszkola
Wyróżnienie – „Anielscy Kolędnicy z Trójki” – Przedszkole nr 3 Sanok

Kategoria II – soliści przedszkola
1 m. Kornelia Michniowska – Przedszkole nr 4 Sanok
2 m. Patrycja Sawczyn – Przedszkole Uherce Mineralne

Kategoria III – zespoły klasy 1-3 SP.
Nagroda Główna „Śpiewający Anioł” – „Ósemeczki” – SP-8 Sanok
1 m. – Zespół z klasy 3 – SP-Uherce Mineralne.
1 m. – Klasa 2 A – Sp-2 Sanok

Kategoria IV – soliści klasy 1-3 SP.
1 m. – Amelia Borkowska – Rzeszowski Dom Kultury filia Staromieście
2m. – Zuzanna Kasprzyk – SP-Poraż
3 m. – Martyna Cybuch – SP-2 Sanok
Wyróżnienie: Agata Kobrzyńska – SP-Uherce Mineralne.

Kategoria V – zespoły klasy 4-6 SP.
Wyróżnienie : „Przyjaciele z Dwójki” – SP-2 Sanok

Kategoria VI – soliści klasy 4-6 SP.
Nagroda Główna „Śpiewający Anioł” – Aleksandra Kędra – SP- Humniska
1 m. – Aleksandra Piekło – Rzeszowski Dom Kultury filia Staromieście
2 m. – Wojciech Malinowski – SP-6 Mielec
3 m. – Jakub Stec – Gminny Ośrodek Kultury – Miejsce Piastowe
Wyróżnienia:
Marcel Malinowski – SP-Brzozów
Lena Paszek – Rzeszowski Dom Kultury filia Staromieście

Kategoria VII – zespoły klasy 7-8 SP. + Gimnazjum
2 m. – Michalina Grzybowska & Maksymilian Stalec – Rzeszowski Dom Kultury filia Staromieście
Wyróżnienie: Amelia Kobiałka & Nikola Maślanka – SP-2 Sanok

Kategoria VIII – soliści klasy 7-8 SP. + Gimnazjum
1 m. – Martyna Wójcik – SP-2 Opatów
2 m. – Sandra Bulczyńska – SP-2 Sanok
2 m. – Michalina Grzybowska – MDK – Rzeszów
3 m. – Julia Kałamucka – SP-Brzozów
3 m. – Kinga Paszek – Rzeszowski Dom Kultury filia Staromieście
3 m. – Natalia Ruchlewicz – SP-17 Rzeszów

Kategoria IX – zespoły szkoły średnie
1 m. – „Singing souls” – MDK – Rzeszów
Kategoria 10 – soliści szkoły średnie
Wyróżnienie – Katarzyna Such –GOK Miejsce Piastowe

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie i do zobaczenia za rok🙂